Wygrywamy z rezerwami GKS-u Tychy !

• autor: RedakcjaMKS, 2015-07-22 22:04

Sparing - Boisko Akademii GKS-u Tychy - 22.07.15 (Środa) - godz. 18.00

GKS II Tychy - MKS Trzebinia-Siersza 0:2 (0:1)

Bramka: 3' Majcherczyk, 53' Piskorz

MKS: Wróbel (46' Pająk J.) - Sawczuk (46' Sieczko), Martyniak (60' Sawczuk), Górka, Jagła, Domurat (60' Kurek), Ołownia, Majcherczyk, Kowalik, Piskorz (60' Cząstka), Pająk J. (80' Domurat)

W swoim trzecim meczu kontrolnym przed nowym sezonem MKS zwyciężył beniaminka śląskiej czwartej ligi. Spotkanie znakomicie ułożyło się dla podopiecznych Roberta Moskala. W trzeciej minucie Michał Kowalik urwał się ładnie lewą stroną boiska, wygrał pojedynek z rywalem i podał do Jakuba Pająka. Ten zgrał piłkę do Mateusza Majcherczyka, który pokonał bramkarza tyskiego zespołu.
Wynik na 2-0 ustali niedługo po przerwie Paweł Piskorz. Młody napastnik trzebińskiej drużyny wykorzystał nieporozumienie bocznego obrońcy i bramkarza GKS.

- Zawodnicy, którzy zostali w klubie, pokazali się z dobrej strony. Mimo że po mocnych treningach nogi były ciężkie. Solidnych przygotowań im jednak na pewno nie odpuszczę, bo to będzie procentować w meczach o punkty. Z Tychami zespół zwyciężył mądrością i organizacją gry. Zawodnicy zaprezentowali się znacznie lepiej niż ze Skawą Wadowice - mówi Robert Moskal, szkoleniowiec MKS.

Jak na razie jego zespół wzmocnił jedynie bramkarz Tomasz Wróbel. Tymczasem drużynę opuściło aż sześciu piłkarzy.
- Można powiedzieć, że rewolucja kadrowa zrobiła się sama. Nie ukrywam, że Giermo nas zaskoczył decyzją o swoim odejściu - mówi Robert Moskal.

Jak dodaje, w kwestii wzmocnień, wiele zależy od tego, co wydarzy się w Sandomierzu. Do Trzebini dotarły informacje, że tamtejsza Wisła może wycofać się z rozgrywek w trzeciej lidze. Gdyby tak się stało, to jej miejsce w rozgrywkach mógłby zająć MKS.
- Trzeba wiedzieć kim się wzmacniać. Czy zawodnikami na trzecią, czy czwartą ligę. Dajemy sobie tydzień. Niewykluczone jednak, że w sobotnim sparingu z Limanovią Limanowa pojawią się już jakieś nowe twarze - przyznaje trener MKS.

Przełom -> http://przelom.pl/17167-trzebinianie-wygrali-z-tychami-i-czekaja-na-wiesci-z-sandomierza.html