Walkower za Puchar ! Gramy dalej !

• autor: RedakcjaMKS, 2015-05-28 22:13

Zwycięzcą Pucharu Polski w Małopolskiej zachodniej został MKS Trzebinia-Siersza ! Taką decyzję podjęła dziś Komisja Dyscypliny Podokręgu Chrzanów.

Mecz finałowy, rozegrany 13 maja, zakończył się wprawdzie wygraną Soły Oświęcim (1-1, w karnych 6-5), ale w zespole rywala wystąpił od 46. minuty zawodnik Adam Głos, który nie został uprawniony do gry w pierwszej drużynie Soły, a jedynie w drużynie rezerwowej, uczestniczącej w klasie okręgowej.

Komisja Dyscypliny Podokręgu Chrzanów, organu prowadzącego w sezonie 2014/2015 rozgrywki o Puchar Polski w Małopolsce zachodniej, orzekła walkower 0-3 na niekorzyść Soły, która ma prawo się odwołać do Związkowej Komisji Odwoławczej MZPN.

Dodatkowo na oświęcimski klub nałożono karę finansową w wysokości 600 złotych.

- Argumenty Soły o tym, że wspomniana trójka mogła zagrać w pierwszym zespole w Pucharze Polski, bo nie grała w rezerwach nie mają nic do rzeczy. Nie byli zgłoszeni do pierwszego zespołu i tym samym nie mogli w nim zagrać w rozgrywkach pucharowych – tłumaczy Henryk Rozmus, szef Komisji Dyscypliny Podokręgu Piłki Nożnej w Chrzanowie, który w tym roku prowadzi rywalizację w rozgrywkach zachodniej Małopolski. - Oświęcimianom przysługuje prawo odwołania się do Związkowej Komisji Odwoławczej przy Małopolskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej w terminie 14 dni od otrzymania przez klubu pisemnego uzasadnienia decyzji.

W razie odwołania oświęcimianie musieliby wpłacić kaucję 1000 zł, która im przepadnie, jeśli ZKO podtrzymałaby orzeczenie pierwszej instancji.

- Informacja o tym, że jednak możemy wyjść zwycięsko w pucharowej rywalizacji, spadła na nas jak tzw. grom z jasnego nieba – rozpoczyna Jacek Augustynek, prezes trzebińskiego klubu. - Odkąd sprawa występu w Sole nieuprawnionego zawodnika ujżała światło dzienne, było dla nas oczywiste, że niekorzystny wynik z boiska zostanie zmieniony na naszą korzyść. Mogę powiedzieć tylko tyle, że sprawiedliwości stało się zadość, bo na boisku byliśmy zdecydowanie lepsi od oświęcimian i jeden przypadkowy strzał z dystansu ich grającego trenera, w końcówce spotkania, doprowadził do karnych, w których zabrakło nam szczęścia. Chłopcy od początku mieli powiedziane, że cała nagroda finansowa za ewentualne wygranie rywalizacji w Małopolsce, będzie dla nich do podziału. Tak było przed rokiem.

Nasz MKS Trzebinia-Siersza w poprzednim sezonie wygrał rywalizację w Małopolsce, a w pierwszej rundzie na szczeblu centralnym przegrał z drugoligową Legionovią Legionowo 0:2.

SportoweTempo.pl -> http://sportowetempo.pl/sportowa_malopolska/artykul/40919_PP_w_Malopolsce_zachodniej_Sola_ukarana_walkowerem

NaszeMiasto.pl -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/pilne-sola-oswiecim-ukarana-walkowerem-puchar-polski-dla,3403223,art,t,id,tm.html