• autor: RedakcjaMKS, 2015-05-15 11:43

I Runda Uefa Region's Cup - 13.05.2015 (Środa) - Myślenice - godz. 17.00

Podkarpacki ZPN - Małopolski ZPN 3:1 (0:1)

Bramki: 68' (k), 82' (k) Buczek, 90+5' Skiba - 22' Mikołajczyk

Sędziowali: Kasperski Piotr, Pastusiak Michał, Komendarski Jakub (Lubelski ZPN).

Żółte kartki: Tyburczy, Zych x2, Bereś, Buczek, Hass - Saratowicz, Sierakowski, Mikołajczyk

Czerwona kartka: 45+2' Zych (konsekwencja dwóch żółtych kartek)

Podkarpacie: Pawlus - Dziedzic (85' Pydych), Zych Chmielowski, Wilk (46' Skała), Burak, Skiba, Bereś (68' Kołodziej), Adamski (40' Kocur), Karwat (46' Hass), Tyburczy (40' Buczek).

Małopolska: Smok - Antoniak, Skrzypek, Mikołajczyk, Saratowicz (46' Biały), Sierakowski (70' Szczytyński), Motyka (60' Hałgas), Gamrot (65' Zając), Kasiński, Domurat, Knapik. Trenerzy: Marek Holocher, Antoni Gawronek, Mateusz Miś.

Mecz w Sędziszowie Małopolskim rozpoczął się korzystnie dla gości, którzy po przejęciu inicjatywy i pewnym wykorzystaniu przez Daniela Mikołajczyka rzutu karnego za zagranie piłki ręką w obrębie „16” prowadzili 1-0. Mogło być zresztą nastąpić znacznie wcześniej. Krótko po rozpoczęciu zawodów „główkował” Przemysław Knapik i gospodarzy uratowała desperacka interwencja jednego z defensorów na linii bramkowej.

W przedłużonym czasie pierwszej połowy kapitan Podkarpacia - Łukasz Zych - ujrzał za wysoce niesportowe zachowanie drugi żółty kartonik. Wydawało się, że grający z przewagą jednego zawodnika Małopolanie będą po przerwie kontrolować przebieg wydarzeń. Knapik i Mariusz Sierakowski nie wykorzystali jednak dobrych okazji, a to się srodze zemściło. Miejscowi zamienili na gole dwa rzuty karne. Później było ostrzeżenie ze strony Kamila Kołodzieja, zaś w doliczonym czasie gry asysta Bartłomieja Buczka i pewny strzał Jaromira Skiby definitywnie przesądziły sprawę.

Rozstanie z Regions’ Cup nastąpiło w fatalnym stylu. Doprawdy trudno zrozumieć, jak drużyna prezentująca się dobrze do pauzy i wyraźnie lepsza roztrwoniła po zmianie stron kapitał w postaci gola przewagi i na dodatek gry z przewagą liczebną. Tymczasem w drugiej połowie odnosiło się wrażenie, że to gospodarzy jest więcej na murawie…

Wnoszone po końcowym gwizdku pretensje do arbitra o stronnicze sędziowanie były kierowane w fałszywym kierunku. Należało natomiast spojrzeć w lustro i tam poszukać prawdziwych winowajców, że Małopolska błyskawicznie odpadła z rywalizacji w Regions’ Cup. Właśnie na tym należało się skupić...