Domurat i Giermek zagrali przeciwko Podkarpaciu

• autor: RedakcjaMKS, 2015-05-07 08:43

I Runda Uefa Region's Cup - 06.05.2015 (Środa) - Myślenice - godz. 17.00

Małopolski ZPN - Podkarpacki ZPN 0:0

Sędziowali: Damian Gawęcki - Adrian Leszczyński, Filip Dziewięcki (Świętokrzyski ZPN).

Małopolska: Smok - Saratowicz, Antoniak, Mikołajczyk, Skrzypek - Domurat (81' Szczytyński), Hałgas (66' Giermek), Gamrot, Kasiński, Sierakowski (61' Biel) - Knapik (90' Motyka). Trenerzy: Marek Holocher, Antoni Gawronek, Mateusz Miś

Podkarpacie: Pawlus - Dziedzic, Skała, Zych, Wilk - Bereś (81' Jarząb), Skiba, Burak, Adamski, Karwat (61' Hass) - Gosa (70' Tyburczy). Trener: Michał Szymczak

Na boisku Dalinu Myślenice rozegrany został mecz I rundy eliminacji krajowych UEFA Regions' Cup. Reprezentacja Małopolski bezbramkowo zremisowała z Podkarpaciem. Rewanż za tydzień w Sędziszowie Małopolskim.

Otwarcie zdecydowanie należało do gości, którzy w początkowych 20 minutach stworzyli kilka groźnych sytuacji. Piłkę po strzałach Arkadiusz Gosa i Jaromira Skiby obronił Krzysztof Smok, a po uderzeniu z dystansu Pawła Dziedzica futbolówka poszybowała nad poprzeczką.
Małopolanie przebudzili się w 22 minucie, kiedy oddali pierwszy strzał - Przemysław Antoniak nie trafił jednak w światło bramki, podobnie jak w 36. Filip Kasińskii. Ostatnie słowo w pierwszej części gry należało do przyjezdnych - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Skiby z bliska główkował Łukasz Zych, ale na szczęście dla gospodarzy obok słupka.

Po zmianie stron na mokrej murawie więcej z gry mieli małopolanie, ale często nie dochodzili do sytuacji bramkowych. W 51 minucie potężnie huknął z 25 metrów Kasiński i niewiele się pomylił, bowiem piłka minęła o centymetry górny róg. Dwie minuty później - po szybkiej wymianie podań - Pawła Pawlusa z kąta próbował zaskoczyć Rafał Hałgas. I wreszcie w 60 minucie Maciej Domurat z 12 metrów nie trafił w bramkę. Ostatni kwadrans to kilka ładnych kontr w wykonaniu przyjezdnych. W 76 minucie Skiba nie wykorzystał błędu gospodarzy przy wyprowadzaniu piłki, a w końcówce rezerwowy Jacek Tyburczy posłał futbolówkę nad poprzeczką.
Ważne, że nie straciliśmy bramki. W rewanżu nie stoimy na straconej pozycji, a awans jest nadal sprawą otwartą. Przy padającym deszczu silni fizycznie rywale mieli ułatwione zadanie i skutecznie wybijali nas z rytmu. Za tydzień powinien już zagrać Krzysztof Zając, więc będziemy mieli więcej atutów w przodzie - podsumował trener Marek Holocher.

Mecz z wysokości trybun obserwował prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej - red. Ryszard Niemiec, byli wiceprezesi Jerzy Kowalski i Zdzisław Kapka, przewodniczący Wydziału Szkolenia Lucjan Franczak, przewodniczący Rady Trenerów MZPN Michał Królikowski, przewodniczący Kolegium Sędziów MZPN Andrzej Sękowski, członkowie zarządu MZPN Zbigniew Lach i Jerzy Nagawiecki, nowy prezes Dalinu Myślenice Andrzej Talaga i gość specjalny - były senator RP, dyrektor Muzeum Sportu w Warszawie Tomasz Jagodziński.

W drugim środowym spotkaniu Makroregionu:

Świętokrzyski ZPN - Lubelski ZPN 1-0 (bramka: Bartosz Gębura 69 minuta).

Zwycięzcy dwumeczów Małopolski ZPN/Podkarpacki ZPN i Świętokrzyski ZPN/Lubelski ZPN zagrają o awans do turnieju ogólnopolskiego.

Żródło -> http://sportowetempo.pl/sportowa_malopolska/artykul/40760_UEFA_Regions_Cup_Remis_Malopolski_z_Podkarpaciem_FOTO