Juniorzy Młodsi Mistrzem Małopolski Zachodniej !

• autor: RedakcjaMKS, 2015-01-31 23:58

Po przekonujących zwycięstwach w Gminie Trzebinia oraz Powiecie Chrzanowskim przyszedł czas na Małopolskę Zachodnią. I tak podopieczni Kacpra Ślusarka zdobyli Mistrzostwo Małopolski Zachodniej Juniorów Młodszych wygrywając wszystkie swoje spotkania ! W pierwszym meczu przy prowadzeniu 2:0 wkradło się rozluźnienie i stracona bramka w końcówce mogła podciąć skrzydła jednak "żółto-czarni" dowieźli wynik do końca. W meczu z Astrą piłka tylko raz znalazła drogę do bramki po uderzeniu Rzepy, ale mecz był pod kontrolą. W ostatnim spotkaniu, gdzie nasza drużyna jak i Lachowic miała po dwa zwycięstwa jednak lepszy bilans bramek, Lachy musiały zremisować by być pierwsze, jednak się tak nie stało. Po szybkim prowadzeniu 2:0 a powinno być 3:0 (Kaiser mijając bramkarza nie zdołał umieścić piłki w bramce), drużyna z Lachowic ruszyła do ataku i zdobyła kontaktową bramkę. Najlepszy bramkarz turnieju Lasik popełnił błąd czekając na rywala, który zdołał "dzióbnąć" piłkę i było 2:2, Mateusz protestował, że został kopnięty i wyleciał na 2 minuty. Szybka roszada - Borkowski do bramki i trójka w polu - Kaiser, Duleba, Kurek zdobyła dwie bramki w liczebnym osłabieniu. Lasik wrócił do bramki a Borkowski przypieczętował zwycięstwo. Po dłuższej przerwie (6 miesięcy) do składu wrócił Kaiser, który dzielił i rządził na parkiecie - został za to nagrodzony przez organizatorów i pozostałych trenerów najlepszym zawodnikiem turnieju.

W ostatniej chwili wypadli chorzy Chmielowski, Noworyta i Piskorz. Mimo to zdobyliśmy mistrzostwo małopolski zachodniej. Wszyscy ciężko pracowaliśmy i trenowaliśmy w efekcie zdobyliśmy kolejny sukces. Sukces ten głównie dzięki wzorowej współpracy z trenerem Mieczysławem Ślusarkiem oraz sponsorem p. Krzysztofem Głuchem. Mistrzostwo dedykuje w imieniu swoim jak i całej drużyny - zawodnikom, którzy na boisko z powodu ciężkich kontuzji nie wybiegną już w tej rundzie - Bartkowi Pasoniowi, Patrykowi Gałce i Mateuszowi Kuskowi. - powiedział trener juniorów młodszych Kacper Ślusarek

Wyniki:

Lachy Lachowice - Astra Spytkowice  3:1

MKS Trzebinia-Siersza - Unia Oświęcim  2:1  ; Bramki: Kaiser, Jarosz

Unia Oświęcim - Lachy Lachowice  2:3

MKS Trzebinia-Siersza - Astra Spytkowice  1:0  ; Bramka: Rzepa

MKS Trzebinia-Siersza - Lachy Lachowice  5:2  ; Bramki: Kaiser x2, Kurek, Duleba, Borkowski

Unia Oświęcim - Astra Spytkowice  2:3

Tabela:

1. MKS Trzebinia-Siersza  4  9  8:3

2. Lachy Lachowice  3  6  8:8

3. Astra Spytkowice  3  3  4:7