MKS i Beskid chcieli grać - Sędziowie Nie

• autor: RedakcjaMKS, 2014-11-10 10:57

III Liga Małopolsko-Świętokrzyska - 08.11.14 (Sobota) - 16 Kolejka - godz. 13.00

MKS Trzebinia-Siersza - Beskid Andrychów - Odwołany ze względu na zły stan boiska

Sędzia: Pawlikowski Jan (Nowy Targ)

Zazwyczaj drużyny chcą przekładać mecze ze względu na zły stan boiska, ale w Trzebini – zarówno gospodarze, jak i goście – byli za rozegraniem meczu. Odmiennego zdania był sędzia Jan Pawlikowski z Nowego Targu, który - po obejrzeniu murawy - zdecydował się odwołać zawody, co wywołało oburzenie w obu ekipach.

- Nasze boisko ma dobry drenaż. Można było opóźnić rozegranie spotkania o pół godziny, a w tym czasie spróbować usunąć trochę wody – pieklił się Alfred Godyń, kierownik drużyny Trzebini. - We wtorek pojedziemy do Oświęcimia na mecz przeciwko Sole, a potem będziemy czekać 10 dni na rozegranie jednego meczu? Przecież nie będziemy go mogli zagrać za tydzień, bo wtedy andrychowianie mają zaplanowany zaległy mecz z Hutnikiem. Pozostaje więc kolejna sobota, 22 listopada, bo nie wyobrażam sobie, żeby ustawiono nam mecz w połowie tygodnia, przy tak krótkim dniu, a przecież chłopcy mają swoje sprawy osobiste i zawodowe.

- Już po raz drugi z rzędu odwołuje spotkanie z naszym udziałem – wtórował gospodarzom trener Beskidu Krzysztof Wądrzyk. - Najpierw policja nie dała nam zagrać w świąteczny weekend z Hutnikiem, a teraz o wszystkim zdecydował sędzia. Doprawdy nie wiem, jaką formę zaprezentują moi chłopcy we wtorkowym meczu, który przyjdzie nam zagrać na własnym boisku z Wolanią Wola Rzędzińska. Skoro nie rozegraliśmy meczu, za kartki nie odpokutował Tomek Kaczmarczyk.

Sędzia z pewnością kierował się troską o zdrowie zawodników. - Kontuzji można się też nabawić w normalnych warunkach – zwraca uwagę Wądrzyk. - Owszem, na trzebińskim boisku miejscami stała woda, ale deszcz nie padał, więc można było grać. Poza tym, proszę mi wierzyć, że w gorszych warunkach, od tych panujących w Trzebini, graliśmy mecz w Radoszycach na inaugurację jesieni. Nie narzekałem, że wtedy przegraliśmy 0:2.
W Trzebini zjawiła się grupa andrychowskich fanów, w sile jednego autobusu (ok. 60 osób), która także wyraziła swoje niezadowolenie z odwołania zawodów. Kibice gości zażyczyli sobie wejścia na stadion, a właściwie pod bramę
wejściową na trybuny. Zrobili to pod eskortą policji. Tam zaśpiewali kilka piosenek, w czasie, gdy miejscowa drużyna zaliczyła trening. Chcieli jednak dotknąć bramy trzebińskiego stadionu, jako wróżby zwycięstwa, kiedy przyjdzie im się jeszcze raz się na nim zameldować.

Relacja, video, zdjęcia -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/w-trzebini-druzyny-chcialy-grac-ale-sedzia-odwolal-mecz-mks,2477859,artgal,t,id,tm.html#c883ca52d061431f,1,3,3

Relacja Przełom -> http://przelom.pl/15677-sportowa-sobota-kibice-przyjechali-ale-meczu-nie-obejrzeli-zdjecia-audio.html

Zdjęcia Przełom -> http://przelom.pl/galeria/1428-sportowy-weekend-w-obiektywie-08-09112014-r/foto-34994.html?item=15677