dzisiaj: 267, wczoraj: 438
ogółem: 4 022 603

statystyki szczegółowe

Aktualności

25. minut Łukasza Sochackiego w Kadrze MZPN !

• autor: RedakcjaMKS, 2014-10-22 08:29

To był udany wtorek dla małopolskich reprezentacji. W 3. kolejce Pucharów im. Kazimierza Górskiego i im. Kazimierza Deyny obie drużyny MZPN wygrały ze Świętokrzyskim ZPN.

Na stadionie Bronowianki zjawiło się sporo osób, a wśród obserwujących byli m.in. prezes MZPN Ryszard Niemiec, wiceprezes ds. szkolenia Świętokrzyskiego ZPN - Paweł Rybus i cała plejada znanych szkoleniowców: Lucjan Franczak, Aleksander Brożyniak, Władysław Łach, Michał Królikowski, Piotr Kocąb, Andrzej Turczyński, Krzysztof Szopa, Bogusław Pietrzak, Andrzej Sykta, Mieczysław Ślusarek, Dariusz Marzec, Krzysztof Krok, Marian Cygan.

Puchar PZPN im. Kazimierza Deyny (rocznik 1999)
Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN 2-0 (0-0)

1-0 Adrian Grzybek 55
2-0 Karol Stanek 75 (karny)

Sędziowali: Zbigniew Ordon - Daniel Sławek, Kazimierz Walski (Tarnobrzeg).
MZPN: Karol Niemczycki - Tomasz Kurek (77 Mikołaj Przywara), Mateusz Jurczak, Dawid Linca, Piotr Martuszewski
- Adrian Grzybek, Marcin Jaworski, Szymon Hajduk, Mateusz Reczulski (65 Łukasz Sochacki), Kacper Malinowski
(80+1 Michał Wiśniewski) - Karol Kuczek (53 Karol Stanek). Trenerzy: Grzegorz Dąbrowski, Krystian Pać.

Po dwóch porażkach małopolanie przystąpili do gry mocno zmobilizowani. Posiadali przewagę, częściej atakowali, ale do odnotowania były tylko dwa momenty. W 31 minucie Grzybek strzelał z dystansu i piłka poszybowała tuż nad poprzeczką, a pięć minut później Martuszewski uderzeniem zza linii pola karnego przymierzył w słupek. Tuż po przerwie efektowna interwencją popisał się Niemczycki i był to sygnał ostrzegawczy dla gospodarzy. W 49 minucie powinno być 1-0; po strzale Lincy dobijał jednak mało precyzyjnie Kuczek. Za moment główkował - po rogu Grzybka - Hajduk, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Był jednak bezradny w 55 minucie, kiedy po zagraniu Reczulskiego szybki Grzybek ograł Smugę i precyzyjnie przymierzył obok interweniującego golkipera. Po chwili sędzia nie odgwizdał faulu w polu karnym na Hajduku, a później Malinowski nie wykorzystał sytuacji jeden na jeden. I wreszcie w 75 minucie stało się jasne, że punkty zostaną w Krakowie. Po kontrataku 3 na 1 bramkarz powalił na ziemię Grzybka, a podyktowanego karnego zamienił na gola Stanek.

1. Podkarpacki ZPN      2    6    6-1
2. Lubelski ZPN            2    3    4-4
3. Małopolski ZPN         3    3    4-6
4. Świętokrzyski ZPN    3    3    3-6