Juniorzy Starsi przegrali baraż o Ligę Wojewódzką

• autor: RedakcjaMKS, 2014-06-25 11:48

Baraż o Małopolską Ligę Juniorów Starszych - 24.06.14 (Wtorek) - Chełmek godz. 17.30

Soła Oświęcim - MKS Trzebinia-Siersza 3:1 (1:0)

Bramki: 4' Dziuga,62', 75' Skiernik - 64' Kaiser

Żółte kartki: Migdałek, Zybczak - Piskorz, Niewczas, Burdalski T., Kuchta, Małodobry x2

Czerwone kartki: Grabski (78' na ławce za krytykowanie orzeczeń sędziego), Rejdych (84' faul ratunkowy), Małodobry (po meczu, konsekwencja dwóch żółtych kartek)

Widzów: 150

MKS: Pędziałek - Grzebinoga, Rejdych, Niewczas, Grabski (72' Kuchta), Filipek K. (46' Małodobry), Piotrowski, Wallentin J. (65' Burdalski T.), Skotniczny (26' Kaiser), Cząstka, Piskorz (83' Dźwigaj).

Spotkanie zaczęło się od groźnego strzału Piskorza, po którym piłka poszybował tuż nad poprzeczką oświęcimskiej bramki (1 min). W odpowiedzi z wolnego, z lewej strony, zagrywał Brańka, a że Pędziałek nie opanował piłki to do siatki wepchnął ją Dziuga.
Trzebinianie mogli wyrównać w 22 min, bo wtedy lewą stroną przedarł się Piskorz, a starający się zamknąć tę akcję Rejdych posłał piłkę ponad poprzeczką. Trzeba przyznać, że miał trudną pozycję do oddania precyzyjnego strzału. Wyrównać powinien Wallentin ale dwa razy z 16 metrów uderzał nie precyzyjnie.
Oświęcimianie mogli się pokusić o podwyższenie prowadzenia. W 28 min Wołek miał przed sobą tylko Pędziałka, lecz trafił w jego nogi, a potem w podobnej sytuacji nie popisał się Brańka (43 min).
Po zmianie stron Pędziałek dalekim wyjściem poza „szesnastkę” przerwał szarżę Skiernika (50 min), a dziesięć minut później Migdałek minął już bramkarza i wydawało się, że dopełni formalności. Trafił jednak w boczną siatkę, więc stojący na linii bramkowej trzebińscy obrońcy (było ich dwóch), odetchnęli z ulgą.
MKS przeważał, ale nic z tego nie wynikało, więc wreszcie, po akcji lewą stroną Brańki, do piłki zagranej wzdłuż bramki dobiegł Skiernik, dopełniając formalności.
Szybkie trafienie Kaisera, bo Bułka nie opanował piłki, zapowiadało w tym meczu wielkie emocje. Trzebinianie ruszyli do przodu
a Soła się cofnęła, dalej jednak MKS nie potrafił wyrównać.
W 75' po zagraniu z rogu Skiernik przymierzył pod poprzeczkę i Soła odzyskała dwubramkową przewagę. Gdyby chwilę później precyzyjniej uderzył Małodobry (piłka minimalnie minęła słupek), być może trzebinianie przedłużyliby nadzieje na awans. Tak się jednak nie stało. Goście byli wściekli, że pod koniec meczu sędzia nie przyznał im dwóch kornerów.

Straciliśmy bramkę po głupim faulu, błędzie w ustawieniu i błędzie Dawida. Mieliśmy swoje sytuacje po, których powinny paść bramki. Pierwsze 30' spotkania było słabe z naszej strony. Bramka stracona na początku, kontuzje w pierwszej połowie Skotnicznego i Filipka, do tego brak Małodobrego od początku sprawiły, że nam nie szło. Trudno się nie denerwować, kiedy w meczu decydującym o awansie sędzia popełnia takie błędy, kosztujące nas stratę drugiej i trzeciej bramki. W sytuacji poprzedzającej stratę drugiej bramki łokciem uderzony został Piskorz a następnie Piotrowski był faulowany, ale sędzia nie przerwał gry i w konsekwencji dostaliśmy gola. Z kolei za trzeciego to jest „kryminał”. Soła miała wznowić grę rzutem wolnym w miejscu przewinienia a nie... 10 metrów wyżej i nie zdążyliśmy się ustawić. Mimo to były kolejne okazje, ale je marnowaliśmy. Gratuluję trenerowi i zawodnikom Soły awansu do ligi małopolskiej i życzę powodzenia! Nie będę komentował oceny p. Stacha, który szeroko wypowiada się na stronach naszego-miasta i przełomu. Myślę, że artykuł piątkowy (http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/teraz-my-czyli-mks-trzebinia-siersza-wychowankami-stoi-nie,2324780,t,id.html) w Gazecie Krakowskiej trenera Pająka jest najlepszą odpowiedzią pracy z młodzieżą w naszym klubie. Na temat sędziowania nie będę się wypowiadał do czasu, aż Wydział Dyscypliny podejmie decyzje. - powiedział trener Juniorów Starszych Kacper Ślusarek

Nasze Miasto -> http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/galeria/oswiecim-historyczny-awans-juniorow-starszych-soly-do-ligi,2335186,t,id.html#c883ca52d061431f,1,3,3