MKS rozgromił Świt w Krzeszowicach !

• autor: RedakcjaMKS, 2014-05-24 20:12

IV Liga Krakowsko-Wadowicka - 27 Kolejka - 24.05.2014 - godz. 18:00

Świt Krzeszowice - MKS Trzebinia-Siersza 1:7 (0:2)

Bramki: 57' Gawęcki - 17', 31', 51' Pająk J., 50', 89' (k), Giermek, 69' Kalinowski, 79' Piskorz

Sędziowie: Kuryło Angelika, Stolarz Mariusz, Jurkiewicz Dominik (KS Brzesko)

Żółte kartki: Kanclerz, Mucha, Strzeboński

Świt: Wróbel – Mucha, Sawczuk, Marszałek J., Marszałek M., Kanclerz, Kaczkowski (66' Krówczyński), Kuźma (80' Wąchol), Zgoda (46' Mazela), Stróżyk, Gawęcki (80' Strzeboński)

MKS: Pająk K. – Sieczko, Kalinowski, Kukla, Szczepanik P., Domurat (15' Małodobry), Szczepanik T., Ołownia (76' Juraszek), Kowalik (76' Grzebinoga), Giermek, Pająk J.(72' Piskorz)

MKS mocno odpowiedział rezerwom Cracovii, które kilka godzin wcześniej pokonały 4:0 Zieleńczankę Zielonki. Walczący o awans do trzeciej ligi Małopolsko-Świętokrzyskiej, zespół "żółto-czarnych" rozgromił broniący się przed spadkiem Krzeszowicki Świt
Pierwsza połowa nie zapowiadała pogromu miejscowych. Na przerwę podopieczni Pawła Olszowskiego schodzili z dwubramkową przewagą a obie bramki zdobył Jakub Pająk. Najpierw sfinalizował kapitalną akcję Kowalika, a potem dobił uderzenie z dystansu Małodobrego. Młody napastnik MKS-u błysnął także w defensywie. W 31 minucie pomógł Krzysztofowi Pająkowi, wybijając piłkę z linii bramkowej po ładnym strzale Gawęckiego.
Druga połowa rozpoczęła się kapitalnie dla naszego zespołu. W przeciągu niespełna dwóch minut dwukrotnie pokonali golkipera Świtu Wróbla. Najpierw do siatki trafił Giermek (asystował Kowalik), a potem Jakub Pająk, który tym samym skompletował hat-tricka.
Nadzieje gospodarzom dał chwilę później Gawęcki, który precyzyjnym uderzeniem głową pokonał Krzysztofa Pająka. Strzelona bramka dodała animuszu podopiecznym Mariusza Myślewskiego.
Z dystansu groźnie przymierzył Kuźma, ale golkiper MKS popisał się skuteczną interwencją. Potem klasę pokazał Kalinowski, przecinając groźne zagranie Kanclerza. Następnie wybił z linii bramkowej futbolówkę, zmierzającą do siatki po strzale Gawęckiego.
Kolejne gole zdobyli za to nasi gracze, na 5-1 podwyższył Kalinowski, wykorzystując dośrodkowanie Giermka z rzutu wolnego. Potem swoją premierową bramkę w czwartej lidze strzelił Piskorz (piłka odbiła się od nogi przeciwnika i przelobowała Tomasza Wróbla). Miejscowych dobił Giermek, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za faul Muchy na Grzebinodze.