Jutro Finał Pucharu Polski Małopolski Zachodniej !

• autor: RedakcjaMKS, 2014-05-13 11:42

Jutro o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Kościuszki w finale Pucharu Polski na szczeblu zachodniej Małopolski, MKS podejmie Niwę Nowa Wieś. Dla "żółto-czarnych" zapowiada się mocna końcówka sezonu. Wszak walczą też o mistrzostwo grupy zachodniej IV ligi. Do prowadzącej w niej Jutrzenki Giebułtów tracą dwa punkty.

W pojedynku czwartoligowców trudno wskazać faworyta. Jesienią w MKS zremisował szczęśliwie na własnym boisku z Niwą 2:2, by wiosną rozbić rywala na jego boisku 4:1.

- Skoro w drodze do finału pokonaliśmy trzecioligowców, że wymienię Górnika Libiąż w chrzanowskim podokręgu i Beskid Andrychów w półfinale regionalnym, to nie możemy potraktować ulgowo finału. Wystarczy w pucharowej przygodzie wygrać jeszcze dwa mecze i klub może liczyć na gratyfikacje finansowe. To też jest dla nas dodatkowa motywacja. W półfinale wojewódzkim zwycięzca naszej pary wpada na czwartoligowca z grupy wschodniej, Sokół Borzęcin ze środka tabeli, więc jest niezwykła szansa wejścia do finału wojewódzkiego.– zwraca uwagę Paweł Olszowski, trener trzebinian.

Trzebiński szkoleniowiec nie uważa, by rozgrywki pucharowe utrudniały jego drużynie walkę o mistrzostwo grupy zachodniej. - Skoro w tym sezonie liga wystartowała normalnie, to nie możemy mówić o przeciążeniu terminami środowymi – trzebiński szkoleniowiec jasno stawia sprawę. - Po ostatnim meczu ligowym w Sieprawiu chłopcy byli trochę poobijani, więc poniedziałek mieli wolny, a we wtorek odbędzie się lekki trening.

Trzebinianie wciąż liczą się w walce o awans. Jutrzenka Giebułtów zgubiła wiosną już wiele punktów, ale wpadki notuje też MKS. - Gdybyśmy wygrali w Sieprawiu, moglibyśmy już tylko liczyć na siebie, a nie oglądać się na innych – uważa trener Olszowski.

- Jednak zabrakło nam Michała Kowalika, więc nominalnego napastnika Marcina Giermka musiałem przesunąć na nietypową dla niego pozycję, czyli bok pomocy. Nie było też Tomasza Szczepanika, więc jego brat Paweł, także ofensywny gracz, przeszedł na lewą obronę. W przodzie postawiłem dwóch młodych zawodników, czyli Jakuba Pająka i juniora Tomasza Małodobrego. Może zabrakło im trochę doświadczenia, ale też i trochę siły fizycznej, żeby bardziej zdecydowanie rozpychać się między przeciwnikami. - ocenia ostatnie spotkanie w Sieprawiu trener Olszowski.

Relacja i zdjęcie: http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/trzebinia-dla-pilkarzy-mks-zapowiada-sie-mocna-koncowka,2269254,t,id.html#7feca77e28459ed0,1,3,3