Zmarł Maksymilian Cisowski

• autor: RedakcjaMKS, 2014-05-08 19:18

Po długiej i ciężkiej walce z chorobą odszedł w dniu dzisiejszym Maksymilian Cisowski. Związany ze środowiskiem piłkarskim w naszym mieście jako były bramkarz Górnika Siersza a później trener i działacz. Był synem Kazimierza Cisowskiego, we wczesnym okresie powojennym jednego z czołowych piłkarzy krakowskiej Wisły, niejako nie mógł wybrać innego klubu... Wprawdzie nie dane mu było poznać smaku ligowych występów w wymarzonej pierwszej drużynie "Białej Gwiazdy", ale nie robił z tego problemu. „Maksiu” wniósł cenny wkład w historię małopolskiego futbolu.

Zaczynał jako bramkarz „Białej Gwiazdy”, następnymi klubami były: Górnik Libiąż, Górnik Jaworzno, 09 Mysłowice, GKS Katowice i Górnik Siersza. Już w roli przede wszystkim trenera, ale czasem także działacza, pracował w Górniku Siersza, Kablu i Garbarni Kraków, Świcie Krzeszowice, Kmicie Zabierzów i nowosądeckiej Sandecji. Ponadto współpracował z Krakowskim OZPN i Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej.

Wszędzie pozostawił po sobie znakomite wrażenie, bo i takim był Człowiekiem. Życzliwym, grzecznym, uśmiechniętym i zawsze gotowym do udzielenia pomocy. „Maksiu” - to najszczersza prawda - kochał futbol, poświęcił mu całe życie.

Działał w nim z dużymi sukcesami, będąc m. in. współtwórcą nadzwyczajnego progresu Kmity Zabierzów, który po pokonaniu kolejnych szczebli rozgrywkowych awansował od A-Klasy do I ligi. Nie inaczej było w Nowym Sączu (awans w 2009 roku do I Ligi), gdzie jako trener bramkarzy dbał, aby do „świątyni” Sandecji wpadało jak najmniej piłek, zaś w roli kierownika drużyny - by sprawy organizacyjne były zapięte na ostatni guzik.

Maksymilian Cisowski - ur. 15 lipca 1951r. w Krakowie.

Kariera bramkarska: Wisła Kraków, Górnik Libiąż, Górnik Jaworzno, Górnik 09 Mysłowice, GKS Katowice, Górnik Siersza.
Kariera trenerska: Górnik Siersza, Kabel Kraków, Garbarnia Kraków, Świt Krzeszowice, Kmita Zabierzów, Sandecja Nowy Sącz.

Pogrzeb odbędzie się na krakowskich Batowicach w czwartek 15 maja o godzinie 11:40.
Zarząd MKS Trzebinia-Siersza, redakcja strony naszego klubu, piłkarze oraz wszyscy współpracownicy składają najszczersze kondolencje rodzinie.

źródło: własne/mzpnkrakow.pl/sportmalopolski.pl ; zdjecie: sandecja.com.pl

autor: ~Dudi 2014-05-10 01:39:13