Piotr Mrozek trenerem Polonii Bytom !

• autor: RedakcjaMKS, 2014-04-29 14:13

Piotr Mrozek w dniu dzisiejszym został nowym trenerem drugoligowej Polonii Bytom. Szkoleniowiec dzisiaj rozwiązał swój kontakt z pierwszoligowym GKS-em Tychy, gdzie był asystentem Jana Żurka.

W bytomskim klubie Mrozek zastąpi Grzegorz Kurdziela. Polonia zajmuje obecnie dwunaste miejsce w tabeli drugiej ligi grupy zachodniej (http://www.90minut.pl/liga/0/liga6856.html).

Polonia Bytom nie najlepiej rozpoczęła rundę wiosenną w II lidze zachodniej. Pod wodzą nowego trenera Grzegorza Kurdziela niebiesko-czerwoni rozegrali osiem meczów ligowych, a ich bilans nie był zadowalający: dwa zwycięstwa (w tym walkower za mecz z KS Polkowice), dwa remisy i cztery porażki.

Nic więc dziwnego w tym, że włodarze klubu z Olimpijskiej chcąc utrzymać drużynę na drugoligowym froncie podjęli decyzję o zmianie szkoleniowca. Ta wisiała w powietrzu już po klęsce z Wartą Poznań, ale wówczas Kurdziel otrzymał jeszcze jedną szansę. Nie wykorzystał jej, bo Polonia uległa na wyjeździe Błękitnym Stargard Szczeciński (1:3).

Po meczu na Pomorzu Zachodnim dotychczasowy trener pożegnał się z posadą. - Był to mój ostatni mecz w roli trenera Polonii Bytom - zapowiedział Kurdziel. Dymisja szkoleniowca została przyjęta, a działacze rozpoczęli poszukiwania nowego trenera.

Pałeczkę po Kurdzielu przejmuje w Bytomiu Piotr Mrozek. 40-letni szkoleniowiec pracował dotychczas w GKS Tychy, gdzie pełnił funkcję II trenera i rolę jednego z najbliższych współpracowników Jana Żurka. Pracował też z rezerwami tyskiego klubu.

Po zwolnieniu z GKS-u Tomasza Fornalika był tymczasowym opiekunem pierwszoligowca. Funkcję pełnił przez trzy dni, ale zdążył przed ten czas poprowadzić tyszan w jednym meczu ligowym, w którym śląska drużyna pokonała Arkę Gdynia (1:0).

Jako zawodnik pochodzący z Katowic trener związany był m.in. z Rozwojem Katowice, GKS-em Katowice, Walką Makoszowy, MKS Trzebinia-Siersza, Szczakowianką Jaworzno i Polonia Łaziska Górne.

Mrozek w poniedziałek pojawił się w Bytomiu i z trybun oglądał trening Polonii w asyście dyrektora sportowego Tomasza Kupijaja oraz prezesa Kazimierza Heila. Zajęcia prowadził dotychczasowy asystent Kurdziela Tomasz Włoka, ale dzisiaj do sztabu ma dołączył już pierwszy szkoleniowiec.