ogółem: 4 028 016

3 Miejsce Juniorów Starszych MKS Trzebinia-Siersza w...

• autor: RedakcjaMKS, 2014-03-09 20:31
3 Miejsce Juniorów Starszych MKS Trzebinia-Siersza w Mistrzostwach Małopolski !

Dzisiaj Zawodnicy MKS Trzebinia-Siersza wywalczyli trzecie miejsce w Halowych Mistrzostwach Małopolski Juniorów Starszych !

Juniorzy Starsi nie chcieli być gorsi od kolegów z juniora młodszego i również jak oni zajęli 3 miejsce w Mistrzostwach Małopolski swojej kategorii. Ustąpili tylko największym firmom w Małopolsce Cracovii oraz Wiśle. W drodze do dzisiejszych finałów juniorzy starsi rozegrali 8 spotkań (2 mecze w Gminie, 4 mecze w Powiecie, 2 mecze z Małopolsce Zachodniej) wszystkie wygrywając (!), w formule tej samej co juniorzy młodsi (4 zawodników + bramkarz, w hali 40m x 20m, bramki 3m x 2m, piłką futsalową).

W Skotnikach w pierwszym meczu MKS pokonał po bramkach Piskorza i Małodobrego, Rzezawiankę 2:0. W drugim spotkaniu MKS również zwyciężył 2:0 tym razem pokonując Glinik Gorlice. W trzecim spotkaniu decydującym kto zagra w finale czy MKS czy Wisła długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, jednak w 13' spotkania przytrafił się błąd, który nie powinien się zdarzyć, Wisła objęła prowadzenia po bramce bezpośrednio z rzutu... rożnego. MKS chciał wyrównać, jednak to Wisła podwyższyła na 2:0. W tym momencie MKS miał swoje okazję, ale Piskorz dwa razy minimalnie przestrzelił, Bębenek trafił w słupek a strzał Piotrowskiego obronił bramkarz Wisły. Ostatecznie Wisła wygrała 3:0 i zajęła pierwsze miejsce a MKS drugie w Grupie A.

W małym finale znaleźli się przedstawiciele Małopolski Zachodniej. Prowadzenie Unii dał w 10' wypożyczony z MKS-u Adrian Zybiński. Pięć minut później, dobrze rozegrany rzut wolny na bramkę wyrównującą zamienił Piskorz. Zwycięska bramka dla Trzebini padła na dwie minuty przed końcem i ponownie stało się to po rzucie wolnym. Tym razem jednak gola po bezpośrednim strzale zdobył Norbert Bębenek. Warto zaznaczyć, że zwycięski gol dla MKS-u padł w momencie gdy zespół ten grał w liczebnym osłabieniu.

Mecz finałowy miał dramatyczny przebieg. Wiślacy już w drugiej minucie przegrywali z Pasami 0-2. Przez następnych 18 minut, aż do końca spotkania, piłkarze Białej Gwiazdy usiłowali odrobić straty. W 8. minucie złapali kontakt po pięknej główce Szywacza. Mimo wielu bardzo dobrych sytuacji nie zdołali wyrównać. W końcówce wiślacy bardzo mocno przycisnęli, tym bardziej że na 115 sekund przed upływem czasu 2-minutową karę dostał Wdowiak z Cracovii. Ku zaskoczeniu wszystkich, przez ostatnie pół minuty Pasy grały już w pełnym składzie. Trener Wisły protestował, ale sędziowie, nie wiedzieć czemu, nie reagowali...