Sparing - 07.02.2014 - Chełmek godz. 17:00

MKS Trzebinia-Siersza - LKS Czaniec 1:3 (1:0)

Bramki: 42' Kowalik - 53' Frąckowiak, 60' Marek, 83' testowany

MKS: Gielarowski - Domurat, Kukla, Kalinowski, Szczepanik T., Kowalik, Mrożek, Ołownia, Kowalik, Lickiewicz, Smoleń oraz Pająk K., Pędziałek, Małodobry, Grzebinoga, Sieczko, Niewczas.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli trzecioligowcy z Czańca. To oni częściej utrzymywali się przy piłce. Sposobu na skutecznie i szczęśliwie (w 5. minucie po uderzeniu z dystansu przez jednego z zawodników LKS piłka odbiła się od poprzeczki) broniącego Gielarowskiego jednak nie znaleźli.
Gola zdobyli za to podopieczni Pawła Olszowskiego. W 43. minucie Kowalik zacentrował mocno z lewego skrzydła... i futbolówka wpadła do siatki.
Kowalik już wcześniej mógł zdobyć bramkę, ale po zagraniu P. Szczepanika uderzył w bramkarza. Jeszcze lepszą okazję miał w 35. minucie Lickiewicz. Dobijając strzał P. Szczepanika spudłował z najbliższej odległości.

Druga odsłona to już wyraźna dominacja zespołu dowodzonego przez Mariusza Wójcika, byłego szkoleniowca m.in. MKS Alwernia (wywalczył z nim awans do trzeciej ligi) i KS Chełmek.
Nie minął kwadrans po przerwie, a czwarta drużyna opolsko-śląskiej trzeciej ligi prowadziła 2-1.
Do wyrównania doprowadził Frąckowiak, lobując w sytuacji sam na sam K. Pająka. Drugą bramkę dorzucił Marek, posyłając piłkę nad interweniującym golkiperem MKS.
Wynik na 3-1 ustalił w końcówce jeden z testowanych graczy, popisując się mocnym uderzeniem z 20 metrów.

- Mecz jak najbardziej na plus. Mieliśmy przed przerwą swoje sytuacje. Mogliśmy prowadzić nawet 3-0, ale zabrakło troszkę szczęścia. Straciliśmy głupie bramki po własnych błędach, ale do ligi jeszcze jest czas, więc na pewno je wyeliminujemy. We wtorek gramy kolejny sparing, z Orłem Balin. Mam nadzieje, że zagram więcej niż dzisiaj. Wiem, że jestem dopiero trzeci w kolejce i muszę czekać, aby dostać szansę pokazania się w większym wymiarze czasowym - mówi Dawid Pędziałek, bramkarz trzebińskiego MKS.

źródło: własne/przelom.pl