Przekonujące zwycięstwo MKS-u w trzecim sparingu

• autor: RedakcjaMKS, 2014-02-02 19:06

Sparing - 02.02.2014 - Chełmek godz. 11:00

MKS Trzebinia-Siersza - Koszarawa Żywiec 3:1 (1:0)

Bramki: 8' Kowalik, 52' Małodobry, 82' Kukla - 89' ?

MKS: Gielarowski (60' Pędziałek) - Sieczko, Kukla, Ołownia, Domurat (65' Filipek), Kowalik, Mrożek (55' Piskorz), Szczepanik P., Pająk J. (27' Smoleń), Giermek (46' Małodobry)

W swoim trzecim spotkaniu kontrolnym w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej czwartoligowcy z Trzebini pokonali wicelidera bielskiej klasy okręgowej.

W szeregach MKS na boisku w Chełmku zabrakło bawiących się na studniówkach Marcina Kalinowskiego, Krzysztofa Pająka, Rafała Grzebinogi, Mateusza Niewczasa, kontuzjowanego Jakuba Juraszka oraz Tomasza Szczepanika (sprawy zawodowe).

Już w 8' Jakub Pająk "uruchomił" Kowalika i ten w sytuacji sam na sam wykorzystał dogodną okazję i było 1:0. MKS dominował i mógł pokusić się o kolejne trafienia ale szwankowała skuteczność. Po zmianie stron nic się nie zmieniło i dominacja nie podlegała żadnej dyskusji a wynik na początku drugiej odsłony podwyższył Małodobry precyzyjnym uderzeniem z 17 metra. Trzecią bramkę dołożył w 82' Kukla po idealnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Lickiewicza. Honorowe trafienie w ostatniej akcji meczu uzyskała Koszarawa po dużym błędzie jednego z defensorów MKS-u, który nie wrócił za akcją.

- Szkoda tej bramki, ale drużyna z Żywca na niego zasłużyła. Wcześniej mieli okazję, ale Pędziałek skutecznie obronił. Były obawy, że po tygodniu ciężkich treningów nogi nie będą chciały nosić. Piłkarsko lepiej prezentowaliśmy się od Koszarawy. To słabszy rywal niż GKS II Tychy, z którym mierzyliśmy się niedawno – mówi Paweł Olszowski.

Przełom -> http://www.przelom.pl/sport/4911/SPORTOWA-NIEDZIELA-Udany-test-z-Zywcem/