Uroczysta Gala 90-lecia za nami

• autor: RedakcjaMKS, 2013-11-11 23:04

W niedzielę w auli szkoły podstawowej nr 8 w Trzebini, odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu 90-lecia Piłki Nożnej w naszym mieście. Było to zwieńczenie całorocznych obchodów rocznicy. W czerwcu odbyła się sportowa część jubileuszu, organizowano wtedy turnieje młodzieżowe, mecz oldbojów a MKS Trzebinia-Siersza zmierzył się z 14-krotnym Mistrzem Polski - Górnikiem Zabrze, którego poprowadził obecny szkoleniowiec reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Gala była też okazją do spotkania futbolowego środowiska wielu pokoleń. Na sali zasiadło blisko 130 zaproszonych gości – m.in. byłych i obecnych piłkarzy, działaczy, trenerów i samorządowców.

Na uroczystości pojawili się prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec oraz wiceprezes tej organizacji Jerzy Kowalski. Tadeusz Czerwiński, wiceprezes rady nadzorczej Wisły Kraków oraz Dariusz Marzec, koordynator grup młodzieżowych klubu z Reymonta, Bogdan Gunia, dwukrotny mistrz Polski z Górnikiem Zabrze, Robert Moskal, były gracz Wisły Kraków, Odry Wodzisław i wybitny szkoleniowiec, Burmistrz Trzebini Stanisław Szczurek i Starosta Chrzanowski Adam Potocki.

Każdy z uczestników dostał przygotowaną specjalnie z okazji rocznicy monografię o historii trzebińskiego futbolu, a także pamiątkowy medal. Można było też oglądnąć wystawę pamiątek i zdjęć związanych z piłką nożną w naszym mieście i prezentację multimedialną. O artystyczną część gali zadbało Trzebińskie Centrum Kultury.

Sygnał do rozpoczęcia Imprezy dał przewodniczący Komitetu Obchodów Rocznicy 90-lecia Jerzy Brzózka przemawiając do zebranych gości, później przyszedł czas na wręczenie odznaczeń.

Srebrną honorową odznakę Małopolskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał Andrzej Pieszczek. Złote odznaki MZPN trafiły do Jacka Pająka, Bogdana Przygodzkiego, Andrzeja Pypno, Jacka Augustynka, Janusza Trębacza i Tadeusza Trojańskiego.
Odznakę zasłużonego działacza MZPN dostali Lesław Głuch, Mieczysław Ślusarek i Stanisław Bąk.
Medal 90-lecia Krakowskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali Eugeniusz Bębenek, Sławomir Czapiński, Szczepan Pochroń i Adam Adamczyk, natomiast dyplom z medalem 90-lecia Krakowskiego Związku Piłki Nożnej dostał MKS Trzebinia-Siersza, kontynuator bogatych tradycji piłkarskich Hutnika Trzebinia i Górnika Siersza.

Odznaczenia przyznał również Podokręg Piłki Nożnej Chrzanów. Złotą odznaką uhonorowani zostali Roman Baś, Bronisław Dzierwa, Stanisław Głuch, Alfred Godyń, Marek Harwes, Marcin Kasprzyk, Andrzej Lankosz, Władysław Pliszka, Władysław Popiela, Piotr Stojewski, Otto Stój, Stanisław Wartalski i Ryszard Ziemiański. Srebrne odznaki powędrowały natomiast do Szymona Jędrzejczyka, Tomasza Kobiereckiego, Władysława Skoczylasa i Marka Tanistry.

Natomiast okolicznościowymi medalami wybitymi przez organizatorów uroczystości uhonorowano blisko czterdzieści osób, organizacji i instytucji. Otrzymali je: Rada Miasta Trzebini, Miejski Klub Sportowy Trzebinia - Siersza, Małopolski Związek Piłki Nożnej, posełTadeusz Arkit, starostaAdam Potocki, Podokręg Piłki Nożnej Chrzanów, Wisła Kraków SA, Bogdan Gunia, Sławomir Czapiński, Zbigniew Kurek, Marian Ginter, Jerzy Idzik, Alfred Godyń, Eugeniusz Bębenek, Roman Baś, Władysław Popiela, Włodzimierz Siemek, Władysław Pliszka, Piotr Stojewski, Robert Moskal, Tadeusz Trojański, Otto Stój, Stanisław Głuch, Mieczysław Szczurek, Jacek Augustynek, Jacek Pająk, Mieczysław Ślusarek, Andrzej Pypno, Lesław Głuch, Mariusz Dąbek, Adam Adamczyk, Jan Zając, Grzegorz Augustynek, Katarzyna iMarek Kania, Władysław Leśko, Józef Tomasiki Stanisław Szczurek.

Niedzielna gala była okazją do spotkania kilku pokoleń przedstawicieli środowiska piłkarskiego Trzebini, okazją do wspomnień i poznania bogatej historii futbolu w naszym mieście.