W sobotę z liderem

• autor: RedakcjaMKS, 2013-11-08 23:42

W sobotę po raz ostatni czwartoligowcy wybiegną na boiska aby zmierzyć się w walce o ligowe punkty. Działacze Małopolskiego Związku Piłki Nożnej popisali się strzałem w dziesiątkę układając terminarz tak, aby w ostatniej jesiennej kolejce zmierzył się lider z wiceliderem. Właśnie w sobotę o godzinie 12.00 w Giebułtowie, miejscowa Jutrzenka podejmować będzie MKS Trzebinia-Siersza.

Obie ekipy chcą dobrze zakończyć bardzo udany dla nich sezon. Choć karty zostały już rozdane wcześniej (Jutrzenka bez  względu na wynik zostanie liderem) to można się spodziewać dużej dawki emocji. MKS na pewno chciałby przezimować na drugiej pozycji, ale tylko zwycięstwo gwarantuje mu taką pewność. W przypadku innego rozstrzygnięcia „żółto-czarni” wyczekiwać muszą na wieści z Krakowa gdzie w niedzielę rezerwy Cracovii zmierzą się z Kalwarianką.

Nasz najbliższy rywal na szczeblu 4 ligi gra dopiero czwarty sezon. Założony w 1979 roku klub wcześniej plątał się po A i B klasach. Dopiero po pojawieniu się solidnego sponsora klub zanotował spory awans. Zespół awansował do 4 ligi po turnieju barażowym rozegranym w … Trzebini, gdzie w kontrowersyjnych okolicznościach wyprzedził końcowej tabeli zespoły z Jaśkowic i Chełmka.

Obie ekipy spotkały się jak dotąd dwukrotnie, w ubiegłym sezonie. W pierwszym meczu rozegranym na stadionie Bronowianki w Krakowie MKS uległ 0:1, w rewanżu przy Kościuszki było 1:1.