Dziś mecz z Wieliczką

• autor: RedakcjaMKS, 2013-11-02 09:19

Górnik Wieliczka będzie ostatnim przeciwnikiem MKS-u podejmowanym przy Kościuszki w rundzie jesiennej. Ten mecz już dziś o godzinie 13.30.

Dzisiejszy rywal jest jak najbardziej w zasięgu „żółto-czarnych”. Piłkarze z „solnego miasta” zajmują odległą 15. lokatę z dorobkiem 10. punktów. Górnik, klub z bogatą przeszłością w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań swoich kibiców. W 13. kolejkach zwyciężył tylko raz (1:0 na wyjeździe z Garbarzem), odnotował aż 7 remisów i 5 razy z boiska schodził pokonany. Co ciekawe Górnik dużo lepiej spisuje się na wyjazdach niż na własnym terenie (1 zwycięstwo, 4 remisy i 2 porażki, bramki 7-10), dlatego MKS nie może rywala w żaden sposób lekceważyć. Najlepszym strzelcem Górników jest Bartosz Kozieł – 4 trafienia.

Piłkarzom MKS-u czkawką odbijał się jeszcze w tygodniu ostatni mecz w Przytkowicach gdzie ulegli Sokołowi 1:2. Piłkarze zapewniają jednak, że to był tylko wypadek przy pracy i już dziś będą chcieli się zrehabilitować i godnie pożegnać ze swoimi kibicami.

Do końca rundy jeszcze dwa spotkania, trzebinianie plasują się aktualnie na bardzo dobrej drugiej pozycji, ale po piętach depczą im rezerwy Cracovii, która ma identyczny bilans punktowy. „Żóło-czarni” chcąc utrzymać tą lokatę, nie mogą sobie dziś pozwolić na stratę punktów.

W ubiegłym sezonie mecze między MKS-em i Górnikiem były bardzo zacięte i kończyły się zwycięstwami gospodarzy. Przy Kosciuszki MKS wygrał 2:1, a w Wieliczce Górnik 3:2.

W zespole gospodarzy na pewno zabraknie dziś Sebastiana Ołowni, który będzie pauzował za kartki. Prawdopodobnie w jego miejsce ujrzymy Dariusza Czyszczonia. Trudno powiedzieć, czy po ostatniej porażce w Przytkowicach trener Paweł Olszowski zdecyduje się na jakieś zmiany w składzie.

Zapraszamy wszystkich kibiców dziś na stadion przy Kościuszki w Trzebini na godzinę 13.30.