Na zakończenie w Wieliczce

• autor: RedakcjaMKS, 2013-06-29 01:17

Wieliczka będzie ostatnim przystankiem żółto-czarnych w sezonie. Trzebinianie zmierzą się tam z miejscowym Górnikiem. „Rycerze wiosny” bo tak śmiało można nazwać podopiecznych Roberta Moskala powalczą o trzecią lokatę w tabeli. Trzebinianie na wiosnę zdetronizowali wszystkich ligowych rywali i w rundzie rewanżowej nie ma lepszego zespołu, dlatego apetyty przed ostatnim meczem mają duże.

Choć w ostatnim okresie urazy wykluczyły z gry kilku zawodników to szansa na zwycięstwo jest. Piłkarze czują się mocni i na pewno nie oddadzą tego meczu bez walki. Stawką oprócz miejsca na podium jest oczywiście premia jaką działacze obiecali za zajęcie trzeciego miejsca w sezonie.

O trzecią lokatę biją się trzy ekipy. Oprócz MKS-u, Świt Krzeszowice i Orzeł Piaski Wielkie, wszyscy mają po 51 punktów i wszyscy rozegrają swoje mecze na wyjazdach. Każde rozwiązanie jest zatem możliwe. Poza meczem w Wieliczce, kibice MKS-u śledzić będą na pewno spotkanie w Krakowie pomiędzy Borkiem i Krzeszowicami, a także w Giebułtowie, gdzie Jutrzenka podejmuje Orła Piaski Wielkie.

Dla Górnika Wieliczka, mecz z MKS-em będzie jedynie spotkaniem o prestiż. Górnicy mają zapewniony ligowy byt i po świetnym początku rundy wiosennej w ostatnich kolejkach trochę odpuścili. Mając w pamięci spotkanie obydwu drużyn z jesieni (zdjęcie wyżej), w którym MKS zwyciężył po niesamowitym spotkaniu, grając w dziesiątkę, emocji na pewno nie zabraknie.