Przed meczem z Górnikiem Zabrze

• autor: RedakcjaMKS, 2013-06-21 01:28

Już jutro historyczny moment dla kibiców w naszym mieście. Do Trzebini zawita 14-krotny Mistrz Polski. Nigdy w historii nie zdarzyło się aby zespół z Ekstraklasy gościł przy Kościuszki. O godzinie 11.00 MKS zmierzy się z Górnikiem Zabrze.

Obydwa zespoły zagrają trzy kwarty po 40 minut, takie są ustalenia pomiędzy szkoleniowcami Robertem Moskalem i Adamem Nawałką. Zabrzanie przyjadą w ponad 30-osobowym składzie. MKS wystawi niespełna dwudziestkę zawodników.

Wiadomo, ze z Górnikiem na zagra Dariusz Czyszczoń, który zmaga się od jakiegoś czasu z kontuzją. Pod znakiem zapytania jest też występ Damiana Lickiewicza i Tomasza Szczepanika, także narzekających na urazy.

Górnik Zabrze wznawia treningi dziś o godzinie 8.00. Jednak już wczoraj (czwartek) sztab szkoleniowy zabrzan przyglądał się zawodnikom, którzy mają szansę zasilić kadrę zespołu z Roosevelta. Na zajęciach pojawiło się 15-stu zawodników.

Wiadomo już, że do Trzebini nie przyjedzie Prejuce Nakoulma , który rozgrywał niedawno mecze w reprezentacji Burkina Faso i zabrzański szkoleniowiec dał mu jeszcze parę dni wolnego. Raczej pewne jest też, ze przy Kościuszki nie zgrają Ireneusz Jeleń i Grzegorz Bonin, którzy nie przyjęli nowych umów przedstawionych przez zarząd Górnika. Ostatnia dwójka prawdopodobnie opuści zabrzan. W Trzebini pojawi się za to kilku zawodników, którzy mają szansę zagrać w biało-niebiesko-czerwonych barwach, wśród nich nie brakuje głośnych nazwisk.

O spotkaniu w Trzebini wspomina wiele tytułów prasowych, łącznie z „Przeglądem Sportowym”, informacje o meczu MKS-u z Górnikiem można też znaleźć na licznych portalach internetowych.

Oficjalny portal Górnika Zabrze przeprowadzi także relacje Live i SMS z meczu z MKS Trzebinia-Siersza.

O historycznej potyczce z Górnikiem pisze tygodnik Przełom – kliknij tutaj  a także portal naszemiasto.pl - kliknij tutaj

Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion przy Kosciuszki – o godzinie 11.00 nie może zabraknąć żadnego fana piłki z naszego miasta!