Drugi sparing dla Sarmacji

• autor: RedakcjaMKS, 2013-02-02 16:15

Sparing  Sarmacja Będzin – MKS Trzebinia-Siersza 1:0 (0:0)

Bramka: 26. minuta A. Nowak.

MKS I połowa: Pająk- P. Szczepanik, Juraszek, Kukla, Grzebinoga - Kędroń, Muras, Czyszczoń, Przebindowski - Urbański, Wojdyła.

MKS II połowa: Gielarowski – T. Szczepanik, Kalinowski, Ołownia, P. Szczepanik - Domurat, Lickiewicz, Rolka, Giermek - Kowalik, Smoleń.

Trener Robert Moskal sprawdził w spotkaniu z Sarmacją 21 zawodników i ustalił ostatecznie kadrę na rundę wiosenną (wkrótce podamy listę zawodników). W sobotnim meczu nie mogli zagrać jedynie Jakub Pająk i Krzysztof Sieczko.

Mecz był typowym spotkaniem walki, ale zawodnicy w przeciągu 90 minut nie stworzyli wielu okazji bramkowych. Trzebinianie zagrali dwoma składami po 45 minut. Lepiej wypadli zawodnicy grający po przerwie.

W pierwszej połowie częściej atakowali miejscowi i widać było, że dobrze znają boisko. Trzebinianie nie mogli do końca rozwinąć skrzydeł na wąskim placu gry. Przyjezdni jedynie na początku, kiedy to Wojdyła ładnie dośrodkował w pole karne, a tam głową piłkę uderzył Przebindowski,  zagrozili bramce Sarmacji. Później strzelali też z dystansu Czyszczoń i Muras, ale bez powodzenia. Defensywa MKS-u miała więcej pracy, ale zazwyczaj wychodziła z opresji obronną ręka. Sarmacja stworzyła jedną „setkę” i bezwzględnie ją wykorzystała. W 26. minucie Nowak znalazł się na 10. metrze i uderzył pod poprzeczkę nie od obrony.

Po zmianie stron na boisku pojawili się nowi zawodnicy i zespół MKS-u prezentował się znacznie lepiej. Trzebinianie mieli w tej części gry optyczną przewagę, ale okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Najlepszą sytuacje żółto-czarni stworzyli sobie w 78. minucie, kiedy Smoleń przejął piłkę przy linii bocznej, a kiedy dostał się w pole karne jego strzał zablokował obrońca, futbolówka trafiła jednak do Kowalika, który znalazł się na 6. metrze i miał przed sobą tylko bramkarza - niestety dobrą interwencją popisał się ten drugi. W zespole MKS-u aktywnością wykazywał się Giermek, który kilkukrotnie groźnie uderzał z dystansu.

Galeria zdjęć z meczu - kliknij tutaj