Mateusz Miś nie jest już trenerem MKS-u

• autor: RedakcjaMKS, 2012-09-17 15:02

Mateusz Miś nie jest już szkoleniowcem MKS Trzebinia-Siersza. Po porażce Z Sołą Oświęcim zarząd klubu postanowił podziękować trenerowi za współpracę.

Mateusz Miś objął funkcję szkoleniowca w Trzebini 25 listopada 2012 zastępując na tym stanowisku Roberta Moskala, który odszedł do Sandecji Nowy Sącz. Największym sukcesem szkoleniowca w Trzebini było zajęcie 6 miejsca w ubiegłym sezonie. Zespół MKS-u był rewelacją wiosny, w czternastu spotkaniach odniósł 8 zwycięstw, czterokrotnie notował remis i tylko dwa razy schodził z boiska pokonany.

Niestety obecny sezon zespół zaczął fatalnie. Po sześciu kolejkach trzebinianie mają zerowy dorobek punktowy co było głównym powodem do zwolnienia trenera Mateusza Misia.

-  Słaba postawa zespołu skłoniła nas do takiego kroku - mówią członkowie zarządu. Nie mogliśmy pozostać obojętni wobec słabych wyników drużyny. Cieszymy się, że Mateusz pracował w Trzebini. Wniósł wiele dobrego do klubu. Mateusz bardzo profesjonalnie podchodził do swoich obowiązków. Chcemy podziękować mu za dotychczasową pracę i  życzyć wszystkiego najlepszego w przyszłości.

Mateusz Miś mimo młodego wieku (32 –lata może się pochwalić się dość bogatym dorobkiem trenerskim. Zaczynał w wieku 23- lat od pracy z młodzieżą w krakowskiej szkółce piłkarskiej „Salos”. Następnie przeniósł się do Pogoni Skotniki, gdzie pracował już z seniorami. W 2007 roku był drugim trenerem w I-ligowym Kmicie Zabierzów skąd trafił do IV- ligowego Płomienia Jerzmanowice. Na dłużej zadomowił się w Kryspinowie z którym od 2008 roku awansował najpierw do piątej, a rok później do czwartej ligi. Zanim zaczął pracę w Trzebini był scoutem w GKS Katowice.