Trzebinia gospodarzem barażów o IV ligę

• autor: RedakcjaMKS, 2012-06-08 00:43

Spotkania barażowe o awans do IV ligi Małopolski Zachodniej odbędą się na stadionie przy ulicy Kościuszki w Trzebini – zadecydował w czwartek Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej po rozmowach z działaczami MKS Trzebinia-Siersza. Baraże z udziałem wicemistrzów klas okręgowych Kraków I, Kraków II i Wadowice pierwotnie odbyć się miały na Stadionie Orła Piaski Wielkie, później przeniesione zostały do Alwerni. W czwartek okazało się jednak, że MZPN nie doszedł do porozumienia z klubem z Alwerni w kwestiach organizacji spotkań. Działacze krakowskiego związku mając na uwadze wysoki poziom organizacji widowisk sportowych w Trzebini, zwrócili się z prośbą przeniesienia turnieju do trzebinian. Obydwie strony doszły szybko do porozumienia i zdecydowały o zorganizowaniu baraży na naszym obiekcie.

Wcześniej ustalono, że mecze barażowe z udziałem zespołów KS Chełmek, Jutrzenki Giebułtów i Wiślanie Jaśkowice odbędą się 13 i 17 czerwca o godzinie 17.30, a w razie potrzeby również 20 czerwca. Losowanie baraży zaplanowano na 11 czerwca o godz. 16 w siedzibie MZPN w Krakowie. Wylosowane zostaną przede wszystkim dwa zespoły, które zmierzą się w pierwszym meczu barażowym, 13 czerwca. Zwycięzca tego spotkania spotka się następnie 17 czerwca z trzecim uczestnikiem baraży. Jeśli i tym razem wygra - awansuje do IV ligi. Jeśli przegra, wówczas 20 czerwca zostanie rozegrany trzeci mecz, a kolejność będzie ustalona na podstawie tabelki.

W przypadku remisu zespoły będą wykonywać rzuty karne, które mogą być pomocne przy ustalaniu kolejności w przypadku równej ilości punktów i identycznej różnicy bramkowej. Może się przecież zdarzyć, że wszystkie trzy spotkania barażowe zakończą się remisami...

Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców na spotkania barażowe, przyjazd zapowiedzieli już fani wszystkich klubów biorących udział w rozgrywkach. Emocji na pewno nie zabraknie.