Coraz mniej niewiadomych

• autor: RedakcjaMKS, 2012-05-24 00:14

Sezon 2011/2012 powoli dobiega końca. Przed czwartoligowcami jeszcze trzy kolejki.  Trzebinianie w najbliższą sobotę zagrają w Olkuszu, tydzień później u siebie z Przytkowicami, a rozgrywki zakończą w środę 06.06 w Krakowie z Borkiem.

Przy Kościuszki żółto-czarni pokażą się po raz ostatni w meczu z Sokołem Przytkowice w sobotę 02.06. Uwaga!!! - nastąpiła zmiana godziny rozegrania tego spotkania. Pierwszy gwizdek rozlegnie się o godzinie 11.00 a nie jak pierwotnie planowano o 18.00.

W czwartej lidze coraz mniej niewiadomych. Awans do III ligi zapewnił sobie Hutnik Nowa Huta, który był poza konkurencją dla reszty stawki. Na drugą lokatę mają szansę jeszcze trzy zespoły Balin, Borek i Halniak. Najciekawiej jest w dole tabeli. Zdegradowany już został  zespół Zieleńczanki Zielonki, natomiast miedzy trzema zespołami (Spójnia, Olkusz i Lotnik) do końca toczyć się będzie bój po pozostanie w szeregach IV ligi – pod warunkiem, że spadają tylko cztery zespoły. Chodzą słuchy, że zdegradowanych może być nawet sześć zespołów. Kibice, działacze i zawodnicy Garbarza, Orła Piaski Wielkie i Sokoła Przytkowice też nie mogą spać spokojnie.

Na tą chwilę nikt nie jest w stanie precyzyjnie powiedzieć ile zespołów „poleci”. Wiadomo natomiast, że w przyszłym sezonie w szeregi IV ligi zachodniej wejdą rezerwy Cracovii, która po spadku z najwyższego szczebla rozgrywek musiała rozwiązać zespół Młodej Ekstraklasy. Być może też w nowym sezonie MKS rozgrywać będzie kolejne dwa pojedynki derbowe. Duże szanse na awans mają bowiem Świt Krzeszowice i KS Chełmek.

Nas najbardziej interesuje to czy MKS zajmie na koniec piątą lokatę. Trzebinianie są na dobrej drodze, aby utrzymać tą pozycję, ale Karpaty i Iskra, które plasują się tuż za plecami nie będą ułatwiać żółto-czarnym tego zadania.

MKS wiosną spisuje się lepiej niż przyzwoicie. Gdyby sporządzić tabelę ligową z wyników spotkań rozegranych wiosną, MKS zajmowałby 4 lokatę z 21. punktami, ustępując tylko Hutnikowi (26), Halniakowi (24) i Borkowi (23).