• autor: RedakcjaMKS, 2012-05-01 22:58

Przeciszovia Przeciszów – MKS Trzebinia-Siersza 1:4 (0:1)

Bramki dla MKS: 45. i 47. Ciepichał, 65. Pająk, 90+1. Rolka

MKS: Gielarowski: Kalinowski, Sieczko, T. Szczepanik, Kukla (33. Pająk) – P. Szczepanik (55. Kowalik), Czyszczoń, Lickiewicz, Ołownia – Giermek, Ciepichał (85. Rolka).

W rozegranym w Zatorze spotkaniu 26. kolejki MKS Trzebinia-Siersza pokonał Przeciszovie Przeciszów 4:1. Trzebinianie w pełni zasłużyli na komplet punktów, będąc przez większa część meczu zespołem lepszym. Grająca w Zatorze w roli gospodarza Przeciszovia, tylko w pierwszej połowie stawiała opór żółto-czarnym, po przerwie goście osiągnęli znaczną przewagę czego efektem były trzy bramki. Trzebinian po raz kolejny przez pełne 90. minut dopingowała kilkunastoosobowa grupa fanów.

W wyjściowym składzie MKS-u nastąpiły spore zmiany w porównaniu z ostatnim meczem z Hutnikiem. Kontuzja z gry wykluczyła Wilka i Rolkę (wszedł na ostatnie minuty), a  Czech musiał pauzować za kartki. W dodatku trener Mateusz Miś nie mógł skorzystać z juniorów Murasa i Urbańskiego, którzy grali mecz w tym samym dniu.

MKS od początku próbował podporządkować sobie grę i w pierwszym kwadransie częściej był na połowie miejscowych. Klarownych sytuacji jednak nie było. Odnotować można jedynie uderzenie Lickiewicza z rzutu wolnego, po którym piłka minęła w bliskiej odległości słupek. Później jednak to Przeciszovia dwukrotnie zmusiła debiutującego w brawach MKS-u Gielarowskiego do wysiłku, ale trzebiński golkiper poradził sobie ze strzałami. W 22. minucie  długą przekątną piłkę do Giermka zagrał Sieczko. Napastnik MKS-u zgubił obrońców zszedł do linii końcowej i precyzyjnie zagrał na głowę do Ciepichała. Piłka minęła jednak bramkę. Dziesięć minut później na skutek urazu boisko opuścić musiał Kukla, a jego miejsce zajął Pająk. W końcówce pierwszej połowy żółto-czarni stworzyli sobie dwie okazję, ale udało się wykorzystać tylko jedną. Najpierw akcję rozpoczął z prawej strony Sieczko, zagrał do Ciepichała, futbolówka następnie trafiła do Giermka, ten jednak przegrał pojedynek z bramkarzem. Kilkanaście sekund później trzebinianie dopięli swego. Sieczko dośrodkował z prawej strony w pole karne, a tam celną główką popisał się Ciepichał.

Identycznie jak skończyła się pierwsza odsłona, tak zaczęła się druga. MKS już w pierwszej akcji po wznowieniu podwyższył na 2:0. Giermek w okolicy 30 metra minął dwóch zawodników Przeciszowa, zagrał do będącego na czystej pozycji Ciepichała, a ten przymierzył w długi róg nie do obrony. Po tej bramce miejscowi stracili całkowicie zapał do gry oddając inicjatywę Trzebini. MKS wypracowywał sobie kolejne szansę. Najpierw po kombinacyjnej akcji Giermek uderzył nad poprzeczką, później Kowalik po podaniu od Pająka nie trafił czysto w piłkę. W 65. minucie podopieczni Mateusza Misia cieszyli się z kolejnego trafienia. Rzut wolny wykonywał Lickiewicz, a celnym trafieniem mimo asysty obrońcy popisał się Pająk. W 71. minucie miejscowi zaliczyli honorowe trafienie po stałym fragmencie gry  i zamieszaniu w polu karnym. Trzebinianie niesieni dopingiem kibiców nie przejęli się tym zbytnio. Przed kolejną szansą po kilku minutach stanął Kowalik kiedy dostał podanie od „Liska”. Zawodnik MKS-u łatwo poradził sobie z obrońcami, ale mając przed sobą tylko bramkarza źle trafił w piłkę. Kowalik nie miał też szczęścia w 77. minucie gdy z ostrego kąta trafił w słupek. Za raz po tym z hat-tricka powinien cieszyć się Ciepichał, ale gdy znalazł się sam na sam z bramkarzem próbował technicznie przerzucić nad nim piłkę, a golkiper wyczuł intencje. W 81. minucie T. Szczepanik posłał futbolówkę  w pole karne, tam bez zastanowienia na bramkę uderzył Kowalik, jednak piłka i tym razem przeszła obok słupka. Zaraz po tym z dystansu uderzał Giermek - również nie trafił w bramkę. Wynik w doliczonym czasie ustalił Rolka, który po dośrodkowaniu Kowalika po prefesorsku skierował piłkę do siatki.

Pierwsza połowa troszkę słabsza w naszym wykonaniu, w drugiej zagraliśmy już na swoim poziomie – mówił po meczu trener Mateusz Miś. - Przed tym meczem mieliśmy najtrudniejszą sytuację kadrową w tej rundzie, kartki, kontuzje i inne sytuacje wyeliminowały z gry kilku zawodników. Dziś kontuzji doznał Kukla, a kontuzjowany Rolka zagrał w końcówce na swoją odpowiedzialność. Koncentujemy się na najbliższym meczu z Zieleńczanką, chcemy się ustabilizować w tabeli, bo sześć zespołów ma podobny dorobek punktowy do nas.