Zarząd przyjął herb, zawodnicy trenowali…

• autor: RedakcjaMKS, 2012-03-07 21:42

W dniu dzisiejszym odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków MKS Trzebinia-Siersza. Głównym punktem spotkania było oficjalne zatwierdzenie nowego godła klubu i dokonanie stosownych zmian w statucie. Członkowie klubu powołali również zespół, który przystosuje klubowy statut do wymogów nowej ustawy o sporcie. W skład zespołu weszli: Jerzy Brzózka, Włodzimierz Łęcki i Lesław Głuch.

Kiedy kończyły się obrady w budynku klubowym przy Kościuszki, na Młoszowskim orliku do treningu przygotowywali się zawodnicy pierwszej drużyny. Trener Mateusz Miś miał do dyspozycji 19. piłkarzy. – W ostatnim sparingu, urazu braku w starciu z przeciwnikiem nabawił się Tomasz Szczepanik, stąd jego nieobecność– mówi szkoleniowiec. – Na szczęście okazało się, że to tylko naciągnięcie, jednak lekarz zalecił Tomkowi dwutygodniowy odpoczynek od piłki. Mam nadzieję, że w ostatnim tygodniu przed ligą zacznie trenować. Dziś brakło także Gielarowskiego i Urbańskiego.

Zawodnicy w tym tygodniu mają bardzo urozmaicone zajęcia. We wtorek trenowali w hali. W zajęciach dominowały koordynacyjne ćwiczenia z piłką połączone z aerobikiem. Trening przeprowadziła Beata Burliga z Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie – Chciałbym podziękować Beacie za zaangażowanie. Wykonała znakomita pracę – podkreśla trener Miś. Dziś kadrowicze zostali poddani testowi wytrzymałości po którym wyniki wraz z tętnem sprawdzał szkoleniowiec. Poza tym były także gry zadaniowe. W czwartek zawodnicy spotkają się na obiekcie przy Kościuszki gdzie pracować będą głównie nad taktyką, stałymi fragmentami gry, obroną, kontratakami i powrotem po stracie. Piątek będzie dniem wolnym. W sobotę zespół wyjedzie do Katowic, gdzie zmierzy się w sparingu z Górnikiem 09 Mysłowice. Po powrocie do Trzebini zawodnicy zregenerują się na basenie.