Atrakcyjny weekend

• autor: RedakcjaMKS, 2012-03-03 08:13

Weekend zapowiada się niezwykle atrakcyjnie dla zespołów z naszego klubu. W sobotę pierwsza drużyna równo w południe zmierzy się w spotkaniu sparingowym w Katowicach z Beskidem Andrychów, natomiast już od godziny 10.00 w podkrakowskich Skotnikach juniorzy starsi MKS-u walczyć będą o tytuł Halowego Mistrza Małopolski. Dzień później w Skotnikach do rywalizacji o najlepszą drużynę województwa przystąpią juniorzy młodsi naszego klubu.

W sparingu z trzecioligowcem z Andrychowa nie będą mogli wystąpić młodzieżowcy ze względu na start w halowych mistrzostwach. Trzebinianie zagrają zatem w składzie dość nietypowym. Beskid Andrychów aktualnie zajmuje 8. miejsce w tabeli trzeciej ligi świętokrzysko-małopolskiej. W przerwie zimowej rozegrał pięć gier kontrolnych: Hutnik Nowa Huta 2:5, Wisła Kraków ME 3:3, Grunwald Ruda Śląska 1:1, Iskra Klecza Dolna 4:1, Czarni Piasek 2:3.

Turniej w Skotnikach tradycyjnie jest silnie obsadzony. Do rywalizacji przystąpi po osiem najlepszych zespołów w kategorii juniorów starszych i młodszych. Zespoły juniorów starszych podzielone zostały na dwie grupy w pierwszej zagra MKS Trzebinia-Siersza,  Hutnik 2010 Kraków, Szreniawa Nowy Wiśnicz i Glinik Gorlice, natomiast w grupie B zmierzą się Wisła Kraków, Wolania Wola Rzędzińska, Halniak Maków Podhalański i Sandecja Nowy Sącz. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 10.00. Zakończenie turnieju ok. godz. 16.30. W niedziele na sztuczne boisko pod balonem wybiegną juniorzy młodsi. MKS w grupie spotka się z Hutnikiem Kraków, Glinikiem Gorlice i Wolanią Wola Rzędzińska. Grupę B tworzą: Wisła Kraków, Tarnovia Tarnów, Kolejarz Stróże i Stalmark-Burza Roczyny. Turniej rozpocznie się o godz. 10.00 a zakończy koło 16.30.