Pierwszy sparing już w niedzielę

• autor: RedakcjaMKS, 2012-01-27 23:17

W niedzielę MKS Trzebinia-Siersza rozegra swój pierwszy mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym. O godzinie 13.00 żółto-czarni zmierzą się na boisku Nadwiślana Kraków z trzecioligową Limanovią Limanowa.

Nasz najbliższy rywal to jeden z mocniejszych zespołów III ligi małopolsko-świętkokrzyskiej. Po rundzie wiosennej zajmuje czwartą lokatę w tabeli z sześciopunktową stratą do lidera. Zespół z Limanowej zasłynął w minionym roku świetną grą w rozgrywkach Pucharu Polski, awansując do 1/8 finału (pokonał m.in. ekstraklasową Lechię Gdańsk 1:0 i zatrzymał się na Wiśle Kraków 1:2 (0:3 walkower)).

W zimie Limanovia rozegrała trzy sparingi, jednak żadnego z nich nie wygrała: Kolejarz Stróże (I liga) 2:2, BKS Bochnia (IV liga) 3:4, Sandecja Nowy Sącz (I liga) 0:3.

Trener Mateusz Miś tak charakteryzuje rywala – Limanovia jest jednym z faworytów do awansu w III lidze. Mają bogatego sponsora i zespół budowany pod kątem awansu. Do liderującej Szreniawy tracą niewiele i liczą się walce o II ligę. W zimie wzmacniają skład choć odszedł niedawno do GKS-u Tychy jeden z lepszych zawodników Waksmundzki. To będzie ich trzeci zimowy sparing. Przygotowania zaczęli dużo wcześniej od nas. Mają w składzie kilku zawodników z ligową przeszłością jak np. bramkarz Pyskaty czy Prokop. Trzeba też zwrócić uwagę na Pietrzaka.

- To będzie dla nas owocne przetarcie. W takich spotkaniach możemy się dużo nauczyć.  Jeżeli mamy popełniać błędy to właśnie w takich grach, jest jeszcze czas do ligi i będziemy robić wszystko, żeby je poprawić. Chcemy, aby w każdym kolejnym sparingu w naszej grze był progres – wyjaśnia trzebiński szkoleniowiec.