Informacje z klubu

• autor: RedakcjaMKS, 2012-01-25 23:48

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie zarządu klubu poświęcone sprawom organizacyjno-finansowym. Klubowi działacze długo dyskutowali o klubowym budżecie. – Kadra pierwszego zespołu w jakiś stopniu się zmieni dlatego konieczne są poprawki. Początkiem lutego zasiądziemy z trenerem do rozmów i przeanalizujemy propozycję kadry na najbliższy sezon. Zobaczymy na kogo nas stać a komu będziemy musieli podziękować. Budżet jest podobny do zeszłorocznego, na pewno nie będziemy obiecać zawodnikom czegoś z czego nie będziemy mogli się później wywiązać – mówią działacze.

Tydzień wcześniej zarząd MKS-u debatował o sprawach związanych ze szkoleniem młodzieży. Od nowego roku w klubie są cztery grupy młodzieżowe. Stało się tak na skutek przejęcia najmłodszych zespołów od wieloletniego partnera klubu – UKS-u Trzebinia.

Żółto-czarnych barw od wiosny bronić będą zespoły:  młodzików, trampkarzy starszych, juniorów młodszych i juniorów starszych.

Działacze rozmawiali o sprawach organizacji i szkolenia młodzieży. Podsumowano również ostatnie dokonania zespołów młodzieżowych. - Praca z młodzieżą w naszym klubie jest na wysokim poziomie, o czym świadczą wyniki. Mamy dwa zespoły w najwyższych rozgrywkach, rywalizujących z najlepszymi klubami w województwie. Pozostałe dwa zespoły mają duże szanse w najbliższym czasie awansować do lig wojewódzkich. Efektów pracy z młodzieżą zazdrości nam wiele klubów. Wysoki poziom chcemy utrzymać. W dalszym ciągu współpracujemy z UKS-em, który prowadzi dwie grupy naborowe, praca z młodzieżą jest priorytetem – podkreślają z zadowoleniem działacze.

Do czerwca nie zmieni się też sztab szkoleniowy młodzików, trampkarzy i obu grup juniorskich. Zarząd na stanowisko koordynatorem ds. młodzieży w klubie powołał Mieczysława Ślusarka.

Zespoły młodzieżowe wznowiły treningi początkiem stycznia. Aktualnie zajęcia odbywają się w hali i na Orliku. Juniorzy biorą również udział w halowych rozgrywkach w Chrzanowie – informuje Mieczysław ślusarek.  Mamy już za sobą pierwsze sukcesy w tym roku. MKS Trzebinia-Siersza został halowym Mistrzem Powiatu Chrzanowskiego w kategorii Trampkarzy Starszych i Młodzików, uzyskując awans do turnieju o mistrzostwo małopolski zachodniej, który odbędzie się w Wadowicach. Dwa najlepsze zespoły z Wadowic zagrają w mistrzostwach województwa. 4. lutego juniorzy starsi i młodsi zagrają w mistrzostwach powiatu a tydzień później młodziki i trampkarze powalczą w turnieju D&R Cup Oświęcim.