Wkrótce nowy herb

• autor: RedakcjaMKS, 2011-10-26 12:36

O potrzebie zmiany klubowego herbu informowaliśmy już na wiosnę. Prace nad nowym logo trwały kilka miesięcy. W końcu powstał projekt, który jeszcze przez ostatnie tygodnie poddawany był delikatnym poprawkom graficznym. Na dzisiejszym spotkaniu zarządu, działacze opowiedzieli się za jedną koncepcją klubowego logo. Już niebawem zaprezentujemy nowy herb za pośrednictwem naszego portalu a także na łamach tygodnika „Przełom”.

Nowy herb jest przede wszystkim sprawnym zabiegiem marketingowym. – Chcemy iść z duchem czasu i dlatego zdecydowaliśmy się na modyfikację klubowego logo – mówią działacze. Obecny herb powstał na szybko podczas fuzji w 2000 roku i z nowoczesnością nie ma nic wspólnego. To normalna rzecz. Wiele klubów z najwyższych klas rozgrywkowych zmieniło w ostatnich latach swoje znaki firmowe. Tak uczyniły jakiś czas temu Wisła i Legia czy ostatnio ŁKS Lodź i Miedz Legnica.

Nowy herb będzie zawierał kilka elementów z obecnego logo. Znajdzie się w nim piłka, która jest obecnie (choć jej wygląd znacznie się zmieni). Pozostanie także, co jest oczywiste nazwa klubu oraz data powstania. Nowością będzie brak niebieskiego koloru. Całe logo będzie w barwach klubowych czyli żółto-czarnych. Zmieni się też nieco kształt. Działacze naciskali nad wstawieniem do niego dat 1923 i 1946 – czyli lat w jakich powstawały Hutnik Trzebinia i Górnik Siersza, od których MKS wziął swe początki. W nowym herbie również i te elementy będą umieszczone.

Zanim nowy znak klubowy oficjalnie zacznie funkcjonować musi być zatwierdzony przez Walne Zgromadzenie Klubu jednak na naszym portalu zaprezentujemy go wcześniej, w najbliższych dniach.

autor: ~Zbyniu53 2011-10-27 16:46:02

avatar Odnośnie herbu dobry pomysł , ale wcześniej trzeba było przeprowadzić sondę i liczyć się z głosem kibiców, bo przecież do dla nich między innymi się robi.Powodzenia w następnym meczu.

autor: ~ZWM 2011-10-28 10:16:35

avatar 40 kibiców dopingujących opowiedziało się za owym herbem panie Zbyniu :)