Przed meczem z Przeciszowem

• autor: RedakcjaMKS, 2011-08-24 03:13

W środę MKS Trzebinia- Siersza po raz pierwszy w nowym sezonie zaprezentuje się własnym kibicom. O godzinie 17.30 rozpocznie się mecz z Przeciszovią Przeciszów.

Klub z Przeciszowa dopiero po raz drugi w swojej historii gra na szczeblu IV ligi. W minionym sezonie LKS zajął siódmą lokatę. Dla obydwu drużyn będzie to pierwszy mecz o  ligowe punkty. Dotychczas oba kluby zagrały ze sobą tylko raz, w grze kontrolnej. Podczas ostatniej zimy na boisku w Przeciszowie górą byli gospodarze (1:0). Ze względu na remont boiska, Przeciszovia mecze o ligowe punkty w obecnym sezonie gra na obiekcie w Zatorze.

Przeciszovia jak dotychczas zajmuje czwarta lokatę z dorobkiem czterech punktów. W pierwszym pojedynku  nasi dzisiejsi rywale bezbramkowo zremisowali w Krakowie z Orłem Piaski Wielkie a w ostatnią sobotę pokonali u siebie 1:0 Zieleńczankę Zielonki.

MKS natomiast ma za sobą dwa wyjazdowe mecze. W pierwszym efektownie zwyciężył Lotnika Kryspinów 3:0 a przed trzema dniami uległ w Mogilanach 2:4. Trener Marcin Kasprzyk żałuje, że z Mogilan nie udało się wywieźć korzystnego rezultatu – Do straty pierwszej bramki mecz przebiegał zgodnie z planem . Spotkanie było wyrównane a na boisku było dużo walki. Gdy Mogilany wyszły na prowadzenie w końcówce pierwszej połowy nasza koncepcja się trochę posypała. Efektem tego była szybko stracona druga bramka. Po zmianie stron nie mieliśmy nic do stracenia przez co gra była szalona. Nie mamy się czego wstydzić. Nasz ostatni rywal miał posiadał duży potencjał ofensywny, którzy tworzyli ograni w wyższych ligach zawodnicy – mówi szkoleniowiec MKS-u.Nie musimy się jednak  wstydzić naszej gry. Cieszy to, że w kolejnym meczu strzelamy bramkę po stałym fragmencie. To przy bezbramkowym rezultacie może zadecydować o powodzeniu. Po dwóch spotkaniach na wyjeździe mamy na koncie trzy punkty więc pozycja wyjściowa nie jest zła.

O jutrzejszym rywalu trener Kasprzyk wypowiada się ostrożnie – Zasięgałem opinii o Przeciszovii z kilku źródeł.  To trudny rywal, który  z pewnością łatwo punktów nie odda. My sami musimy zawiesić sobie wysoko poprzeczkę i udowodnić swoją wartość. Przed nami pojedynki z dobrymi drużynami. Sam jestem ciekaw jak zespół się zaprezentuje w tych spotkaniach. Jesteśmy jednak zmobilizowani do walki o pełną pulę.

Zdjęcia z wtorkowego treningu można zobaczyć tutaj – kliknij tutaj

Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz z Przeciszowią na godzinę 17.30.