Pierwsza drużyna spokojnie trenuje

• autor: RedakcjaMKS, 2011-08-18 01:11

Spytaliśmy Szymona Jędrzejczyka i Dominika Rolkę – zawodników, którzy mają największy autorytet i doświadczenie w kadrze I drużyny o atmosferę jaka panuje w zespole po udanym początku sezonu – Trenujemy normalnie, nie ma euforii po meczu w Kryspinowie. Trener i tak sprowadziłby nas na ziemię. Oczywiście cieszymy się z dobrego startu. W niedzielę czeka na nas kolejny rywal, ten będzie bardziej wymagający. Mogilany przegrały pierwszy mecz i na pewno będą chciały się pokazać z dobrej strony na własnym stadionie, ale i my będziemy walczyć o pełną pulę – mówi Szymon Jędrzejczyk. Dziś jak w każdą środę mięliśmy gierkę, graliśmy po 11. Ćwiczyliśmy pewne warianty, każdy grał na określonej pozycji. Jutro trening taktyczny, stałe fragmenty gry, schematy. W piątek luźniejsze zajęcia, żeby odpocząć przed meczem. Wszyscy się dobrze czują, nikt nie narzeka na urazy.

Podobnie wypowiada się Dominik Rolka nowy kapitan zespołu – Trener Kasprzyk nas od razu ostudził. Lotnik nie był specjalnie wymagającym rywalem. W Mogilanach czeka nas ciężki mecz. W każdym spotkaniu walczymy o pełną pulę, z takim nastawieniem jedziemy też do Mogilan. Po pierwszej kolejce nie można wyciągać wniosków. Nie wiadomo na co kogo stać, pokażą to następne mecze. W ostatni weekend było kilka niespodzianek. Przykładem porażka Hutnika Kraków, którego wszyscy uważali za faworyta ligi. My spokojnie trenujemy. Pytany o kapitańską opaskę odpowiada – Niedawno zrobiliśmy wybory na kapitana, zespół zdecydował, że ja będę nosił w tym sezonie opaskę – kończy popularny Roli.