Aktualności

Seniorzy nie dali szans juniorom

• autor: RedakcjaMKS, 2011-08-10 22:25

Sparing   MKS Trzebinia-Siersza Seniorzy - MKS Juniorzy 6:0 (4:0)

Zdecydowanym zwycięstwem zakończył się środowy mecz pomiędzy pierwszą drużyną MKS-u a zespołem złożonym z juniorów trzebińskiego klubu. W pierwszej połowie zagrali juniorzy starsi wzmocnieni młodzieżowcami z kadry seniorów: Przykorzyński, Machowski, Muras, w drugiej połowie pokazali się za to juniorzy młodsi. Bramki dla seniorów strzelali: 4x Jędrzejczyk, Wojdyła i Czech. Mecz trwał 2x30 minut.

Przed spotkaniem na stadionie pojawił się Burmistrz Stanisław Szczurek, który życzył wszystkim zespołom reprezentujących nasz klub powodzenia w nadchodzących rozgrywkach.  Na pewno wizyta Burmistrza była miłym akcentem. To działa motywująco na zawodników -  powiedział trener I zespołu Marcin Kasprzyk. Głos zabrał również prezes klubu Paweł Rejdych. Później odbyła się przedsezonowa sesja zdjęciowa.

Mecz zgodnie z przewidywaniami przebiegał pod dyktando seniorów. Pierwszy zespół przeważał i nie dał złudzeń młodszym kolegom. Na pewno w lidze tylu sytuacji w meczu do zdobycia bramek nie będzie co dzisiaj – mówił szkoleniowiec. W rozgrywkach musimy się skupić przede wszystkim na grze defensywnej, która musi być idealna.

Kadrowicze wystąpili bez Czyszczonia i Rogalskiego którzy leczą jeszcze urazy oraz Ciepichała, którego zatrzymały sprawy zawodowe. Niestety w żadnym letnim sparingu nie mogłem skorzystać z wszystkich zawodników, zawsze kogoś brakowało. Cały czas szukam optymalnego ustawienia. Dotychczasowe sparingi nie dały mi jeszcze odpowiedzi w tym temacie – stwierdził trener Kasprzyk.

Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze. Seniorzy wprowadzili dla siebie specjalne zasady gry. Np. za każde zagranie piłką nie po ziemi, zagrywający musiał po spotkaniu zapłacić określoną drobną kwotę co wprowadziło dodatkową dawkę humoru do meczu. Po spotkaniu wszyscy uczestnicy integrowali się przy kiełbasce z grilla, którą znakomicie przyrządził kierownik zespołu juniorów Ryszard Ziemiański.