Regeneracja murawy. Gramy z Wisłą...

• autor: RedakcjaMKS, 2011-07-04 14:53

Wszyscy zawodnicy MKS Trzebinia-Siersza odpoczywają od piłki. Obiekt jeszcze przez kilka dni nie będzie wykorzystywany przez sportowców.  Jako pierwsi pojawią się na nim zawodnicy pierwszego zespołu, którzy rozpoczną przygotowania do sezonu 13. lipca.

Od kilku dni na boisku przy ul. Kościuszki trwają intensywne prace regeneracyjne głównej płyty. Codziennie od godziny 9.00 do 16.00 na obiekcie pracuje kilka osób, które przeprowadzają zabiegi wertykulacji, dosiewania i darniowania. Całość prac nadzoruje kierownik obiektu Stanisław Wartalski - przez ostanie dwa lata niewiele było robione na boisku stąd murawa trochę podupadła. Staramy się przywrócić ją do stanu, którego nie będziemy musieć się wstydzić. Mam do dyspozycji osadzonych w pobliskim zakładzie karnym. Chłopcy doszli już do mistrzostwa w darniowaniu, świetnie radzą sobie też z innymi pracami. Powinni dostać certyfikat na regeneracje muraw stadionowych – mówi z uśmiechem kierownik stadionu. Już jesteśmy po wymianie trawy na środku boiska i w punktach karnych. W miejscu gdzie do tej pory boisko było w najgorszym stanie czyli w narożniku od strony linii wysokiego napięcia nawieziona została ziemia i posiana trawa. To specjalna mieszanka ziemi, którą przez ostatnie miesiące dokładnie przesiewali osadzeni. Pogoda raczej sprzyja takim pracom. Dobrze, że pada deszcz, trawa ma dobre warunki do wschodzenia. Idealnie byłoby, gdyby po dwóch dniach deszczu przyszły dwa dni słonecznej pogody i żeby później ten cykl się powtarzał. Nasze zabiegi powinny przyspieszyć rozwój trawy na boisku głównym i automatycznie przełożyć się na jej trwałość i jakość – kończy Stanisław Wartalski.

Zdjecia z dzisiejszych prac można oglądnąć tutaj - kliknij

Prawdopodobnie na boisku przy Kościuszki po raz pierwszy po regeneracji zaprezentują się zawodnicy MKS-u w starciu z Wisłą Kraków Młodą Ekstraklasą. Mecz sparingowy planowany jest na 20. lipca. Możliwe, że w składzie Wisły zaprezentuje się kilku zawodników pierwszego zespołu. Dzień wcześniej bowiem podopieczni trenera Roberta Maaskanta rozegrają rewanżowy mecz w ramach kwalifikacji do Ligi Mistrzów ze Skonto Ryga. Na dzień dzisiejszy holender ma do dyspozycji 24. zawodników a wiadomo, że wszyscy nie będą mogli wystąpić w meczu z łotyszamk. Mamy nadzieję, że część zawodników rezerwowych pojawi się przy Kościuszki. To będzie na pewno duża atrakcja dla kibiców w Trzebini.